Termíny zájazdov v roku 2018:

Krakow – 23.-25.3.2018

Party v Krakove

Krakov sa radí na list najkrajších miest nielen v Poľsku, ale aj v rámci celej Európy. Ročne ju navštívi milióny turistov, ktorí prichádzajú za históriou, kultúrou a rovnako za dobrým jedlom a lacným nočným životom.

Historickú hodnotu tejto krásnej metropole dopĺňa aj fakt, že sa tu nachádza prvá univerzita na území krajiny a zároveň druhá najstaršia v strednej Európe – Krakovská univerzita, ktorá je študentom veľmi dobre známa. Z veľkého množstva študentov logicky vyplýva, že Krakov má bohatý nočný život, plný mladých ľudí v uliciach. V tesnej blízkosti rieky Wisla sa si môžeš pozrieť Wavelskú katedrálu, ktorá v období, kedy bol Krakov hlavným mestom, hostila korunováciu väčšiny poľských kráľov a zároveň je v nej pochovaná takmer každá dôležitá osobnosť krajiny. Túto úžasnú stavbu zdobí známy drak chrliaci oheň. Krakov svojim návštevníkom ponúka stovky historických objektov, úžasné námestia (mimo inými aj to najväčšie stredoveké v Európe), trhoviská (kde kúpiš naozaj všetko), kostoly, synagógy či Kazimierz – preslávenú židovskú štvrť. Všetky dôležité pamiatky v centre sa nachádzajú v tesnej blízkosti a bez akéhokoľvek problému je možné ich prejsť aj peši počas jediného dňa.

Keď Ťa Krakov vtiahne, zavítaj aj do jednej z množstva malých, útulných kaviarničiek, ktoré sa nachádzajú doslova na každom rohu. Neoceniteľným prínosom je, že na rozdiel od iných metropol, väčšina turistov ešte nemala tú možnosť objaviť  čaro Krakova, takže ulice ešte nie sú preplnené turistami. Ochutnávka typického alkoholu – Žubrowky je povinnosťou, okrem toho netreba vynechať ani krowky, pirohy, či chutné praclíky, ktoré voľne predávajú na ulici za pár drobných.

V malej dedinke Wadowice, neďaleko Krakowa, sa narodil aj Karol Józef Wojtyła, známy ako pápež Ján Pavol II, po ktorom je pomenované miestne letisko. Keď už hovoríme o okolitých oblastiach, asi pol hodiny cesty od Krakova sa nachádza Wieliczka – jedna z najstarších soľných baní na svete. Pri jej návšteve zostúpiš do hĺbky viac než 160 m pod zemou, prejdeš si chodbami vytvarovaného „mestečka“, ktoré patrí do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Trocha odlišný zážitok Ti ponúkne Osvienčim, kde bol počas 2. svetovej vojny vybudovaný koncentračný tábor. Ten sa nachádza asi hodinu jazdy od Krakova smerom na západ. Prehliadka jeho priestorov nie je pre slabé povahy. Toto miesto zanechá silný dojem a nejednému človeku spôsobí zimomriavky.

A na záver, keby tvoje srdce náhodou nebilo pre históriu a chodenie po pamiatkach, nevadí, krakovský nočný život ťa ohúri tak, že nebudeš chcieť odísť.

Termíny zájazdov v roku 2018:

Krakow – 23.-25.3.2018